Aktywne filtry

Rolki napędowe

Rolki napędowe (napędzające) wykorzystywane są do napędzania przenośników rolkowych. Do produkcji rolek napędowych wykorzystujemy wysokiej jakości stal węglową. Dbamy o to, by płaszcz rolki, obudowa rolki, obudowa piasty i łożysko były wykonane ze starannością i spełniały wysokie wymagania co do jakości – dlatego zastosowanie stali węglowej jest tu kluczowe. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wytrzymałość rolki, można zastosować ocynkowanie. Dzięki takim rozwiązaniom rolki pracują długo i bezawaryjnie, a wyeksploatowane nadają się do regeneracji.

W ofercie mamy kilka wariantów rolek napędowych, różniących się mechanizmem napędzania. Może być nim koło zębate obsadzone na płaszczu rolki lub koło pasowe również umiejscowione na płaszczu rolki. Alternatywą dla tych dwóch rozwiązań są rolki napędowe ze stałą osią, przygotowaną do montażu elementów przenoszących napęd kanałkiem wyfrezowanym pod wpust. Rolki napędowe wykorzystywane są też w oferowanych przez nas podajnikach rolkowych.

Zastosowanie role napędowych (napędzających)

Przenośniki taśmowe, w których wykorzystywane są rolki napędowe, często pracują w ekstremalnych warunkach i transportują kruszywo lub inne materiały sypkie. W kopalniach, przy wysokiej temperaturze i wysokiej wilgotności, rolki napędowe poddawane są działaniu niekorzystnych warunków, dlatego materiały wykorzystywane do ich produkcji muszą odznaczać się wysoką wytrzymałością. Oczywiście rolki dostępne w naszym asortymencie wykorzystywane są również w innych gałęziach przemysłu.

Dbałość o najmniejsze detale podczas produkcji

Rolki napędzające oferowane przez naszą firmę cechują się wysoką jakością wykonania. Do ich tworzenia wykorzystujemy stal węglową o odpowiednich parametrach. Jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, zapewniający sprawne funkcjonowanie gotowego elementu przez długi czas. Podczas produkcji wszelkich wyrobów dostępnych w ofercie dbamy o najmniejsze detale. Dzięki temu podajniki rolkowe czy rolki napędzające cechują się wysoką jakością wykonania, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Udostępniamy również opcję modyfikowania poszczególnych elementów w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Z tego powodu zachęcamy do kontaktu z naszą firmą przed rozpoczęciem realizacji zlecenia. Dzięki temu możemy zaproponować unikatowy produkt, który sprawdzi się doskonale w konkretnym zastosowaniu.

Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, który pozwala na realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. Nasi pracownicy regularnie się szkolą, dlatego mogą zadbać o poprawność wykonywanych działań. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tworzonych przez nas rolek napędowych i innych zachęcamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców z różnych branż!

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło