Aktualności

Co robić, gdy potrzebujemy rolek do taśmociągu o określonych parametrach?

comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 179

Taśmociągi to urządzenia wykorzystywane w systemach transportu wewnętrznego, jakie często można spotkać w magazynach oraz na terenie hal produkcyjnych i centrów logistycznych.

Za przemieszczanie się produktów umieszczonych na taśmociągu odpowiadają rolki, które dzielą się na trzy podstawowe kategorie:

Rolki grawitacyjne

Rolki napinające

Rolki napędowe

Ponadto rolki mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład stali węglowej, aluminium, tworzywa sztucznego lub stali kwasoodpornej. Różny może być także sposób ich mocowania – stosuje się gwinty zewnętrzne i wewnętrzne oraz frezowane końcówki, a także osie gładkie lub sztywne. Wiele zależy od sposobu ich napędzania – może to być koło pasowe, stała oś lub koło zębate. Nie bez znaczenia pozostają także warunki, w jakich rolki będą pracować. Dostępne są rolki olejoodporne, ślizgowe, wytrzymałe na wysokie temperatury i trudnozapalne.

Rolki niestandardowe

Rolka musi być przede wszystkim dostosowana do rodzaju taśmociągu i z nim kompatybilna. Wybierając rolkę, należy zwrócić uwagę na średnicę i długość roboczą oraz całkowitą, ponieważ kluczowe jest dobre spasowanie z łożyskiem. W przeciwnym wypadku powstające siły tarcia przyczynią się do szybszego zużycia podzespołów. Producenci określają także maksymalne obciążenia, jakim mogą być poddawane rolki.

W sytuacji, gdy żadna z rolek dostępnych w sprzedaży nie spełnia wymogów klienta, możliwe jest wyprodukowanie rolek na indywidualne zamówienie. W przypadku rolek każdy detal ma znaczenie i decyduje o niezawodnej pracy całej linii produkcyjnej. Rolki niestandardowe powstają zgodnie ze specyfikacją techniczną i projektem przygotowywanym na podstawie parametrów taśmociągu, co daje gwarancję niezawodnej i bezawaryjnej pracy linii. Oprócz wysokiej jakości wykonania kluczowa jest dokładność wymiarowa.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło