Aktualności

Jak podajniki rolkowe wpływają na efektywność produkcji?

comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 3684

Większość operacji związanych z produkcją wszelkiego rodzaju wyrobów wiąże się z koniecznością przemieszczania surowców, obrabianych materiałów czy komponentów między poszczególnymi stanowiskami pracy lub elementami stanowiącej jednolitą całość linii produkcyjnej. Sposób transportowania niezbędnych półproduktów jest w znacznej mierze uzależniony od ich charakterystyki fizyczno-chemicznej. W tym celu mogą być wykorzystywane m.in. instalacje pneumatyczne, systemy mechaniczne z rozmaitymi chwytakami, a także różnego typu przenośniki taśmowe. Najbardziej uniwersalne okazują się jednak podajniki rolkowe. Przekonajmy się, co mają one do zaoferowania.

Czym są podajniki rolkowe?

Podajniki rolkowe to systemy transportowe, w których powierzchnię zapewniającą możliwość przemieszczania konkretnych ładunków tworzą współpracujące ze sobą obracające się rolki. Mogą one działać swobodnie, pozwalając na grawitacyjny przesuw ładunków, które przejeżdżają dzięki pędowi nadawanemu przez swą masę i niewielki kąt nachylenia powierzchni stycznej do rolek albo za sprawą mechanizmu napędowego, przekazującego moment obrotowy w wyniku działania połączonych z rolkami kół zębatych lub wbudowanych silników elektrycznych. Za utrzymywanie rolek w odpowiednim położeniu odpowiadają listwy, w których są one osadzone, a także stelaże podtrzymujące całość konstrukcji.

Dlaczego warto korzystać z podajników rolkowych?

Używanie podajników rolkowych pozwala na szybkie i łatwe przemieszczanie wszelkiego rodzaju przedmiotów, które są poddawane obróbce na danej linii technologicznej. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ gwarantuje, że poszczególne ładunki będą trafiały do miejsca przeznaczenia z właściwą częstotliwością. Zaletą urządzeń tego typu jest również wysoka trwałość oraz odporność na obciążenia i niezawodne funkcjonowanie systemu. Łatwo też dopasować go do wymogów konkretnego sposobu zastosowania.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło