Aktualności

Przed czym zabezpieczają pierścienie segera?

comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 209

Pierścień osadczy sprężynujący tak nazywany jest pierścień Segera. Jest to element zabezpieczający o szerokim zastosowaniu w przemyśle. Dowiedz się, przed czym zabezpieczają pierścienie segera.

Do czego służy pierścień segera?

Pierścień Segera najczęściej występuje w maszynach przemysłowych. Techniczna nazwa tego pierścienia brzmi „pierścień osadczy sprężynujący”, jego rolą jest zabezpieczenie innych elementów konstrukcji przed przesunięciem osiowym. Zapobiega on również ich przesuwaniu i szybszemu zużyciu. Szczególnie wykorzystuje się go do blokowania elementów zamocowanych na wałach, osiach, jak również otworach. Pierścień Segera ma nietypowy kształt mimośrodowy, a taka budowa sprawia, że mocno osadza się w dopasowanym rowku. Istnieją dwa typy pierścienia segera:

- Pierścienie segera wewnętrzne,

- Pierścienie segera wewnętrzne.

Do zamontowania, jak również do usunięcia tego elementu potrzebne są specjalne szczypce do segerów. Wyglądają bardzo podobnie do kombinerek, lecz ich szczęki są zaokrąglone. Warto przy tym pamiętać, że do każdego typu pierścienia należy użyć innych szczypców.

Zastosowanie pierścienia segera

Szerokie zastosowanie tego elementu pozwala na jego wykorzystywanie w wielu maszynach oraz branżach. Używa się go między innymi w branży motoryzacyjnej do zabezpieczenia tworzyw tłoków oraz sworzni w przegubach napędowych. To właśnie dzięki zastosowaniu pierścienia inne elementy się nie przesuwają. Dodatkowo pierścień osadczy sprężynujący montuje się jako element uruchamiający w artykułach AGD. W przemyśle maszynowym stanowi często element ochronny łożysk, tulei, kół zębatych czy tarcz. Akcesorium pierścieni ma dość uniwersalne zastosowanie ze względu na średnicę elementów, które zabezpiecza. Dla wałów będzie to na przykład od 5 do 1000 mm, a dla otworów od 8 do 1000 mm. Najczęściej jednak wykorzystywane są te dopasowane do otworów o średnicy 300 mm.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło