Aktualności

Rolki grawitacyjne stalowe kontra aluminiowe – które wybrać?

comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 23

Rolki grawitacyjne przeznaczone są do transportowania ładunków jednostkowych o różnej masie. Pozostaje jednak pytanie: czy lepiej wybrać te wykonane ze stali, czy może z aluminium? Oto odpowiedź na to pytanie.

Jakie są zalety grawitacyjnych rolek stalowych?

Jedną z ich największych zalet jest bez wątpienia bardzo duża wytrzymałość. Przekłada się ona na to, że można używać ich długo oraz w sposób bezawaryjny, a w razie konieczności poddać regeneracji. Dzięki temu mogą być wykorzystywane ponownie, z oszczędnością dla przedsiębiorstwa. Rolki napędowe z tego materiału to dodatkowo możliwość wzmocnienia tak, aby przystosować je do najbardziej wymagających warunków działania. W tym celu stosuje się m.in. metodę ocynkowania, czyli nakładania na materiał wytrzymałej powłoki z cynku. Dzięki temu rolka jest bardziej odporna na procesy tarcia i uderzenia, a także nie ma tak częstej potrzeby jej konserwacji.

Warto dodatkowo pamiętać, że znaczenie ma nie tylko sama rolka, ale też elementy jej towarzyszące. Chodzi tutaj m.in. o obudowę, płaszcz i łożysko, które także muszą być wykonane z najwyższą starannością oraz dokładnością. Wszystko po to, aby uchronić przed uszkodzeniami.

Czym charakteryzują się aluminiowe rolki grawitacyjne?

Rolki grawitacyjne mogą być wykonane również z aluminium, przy czym jest to tworzywo zdecydowanie rzadziej wykorzystywane do produkcji tego typu elementów. Zazwyczaj używa się go tylko w części, np. do wykonywania specjalnego płaszcza. Wynika to z faktu, że aluminium jest przypadku rolek bardziej podatne na uszkodzenia i mogłoby ulegać szybszemu zużyciu podczas transportu większych elementów. Podobnie jak stal, materiał ten można jednak dodatkowo zabezpieczyć. Służy do tego celu anodowanie aluminium po to, aby stworzyć powłokę o większej twardości oraz odporności na korodowanie.

Jeśli rolki grawitacyjne to coś, czego szukasz, to koniecznie sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, jakie produkty możemy Ci dostarczyć. Serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło