Aktualności

Zalety stosowania rolek transportowych w przemyśle spożywczym

comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 74

Rolki transportowe to element linii produkcyjnych, przenośników rolkowych i taśmociągów wykorzystywanych do transportowania różnych artykułów. Pomimo że rolki transportowe najczęściej spotkać można w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, ponieważ znacznie ułatwiają transport dużych i ciężkich ładunków w obrębie hali, to znajdują także zastosowanie w sektorze spożywczym. W przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i przetwórstwem żywności rolki transportowe są niezbędne do przenoszenia półproduktów i surowców potrzebnych do dalszych procesów produkcji oraz do przewożenia gotowych wyrobów do miejsca ich składowania.

Dzięki stosowaniu rolek transportowych wiele procesów technologicznych w obrębie hali produkcyjnych zostaje uproszczone. Realizowane są zadania, których wykonanie w sposób ręczny byłoby zbyt czasochłonne lub wręcz niemożliwe. Niższe koszty pracy to niższa cena gotowego wyrobu. Przenośniki rolkowe usprawniają i automatyzują także procesy logistyczne.

Właściwości rolek transportowych

Rolki transportowe powstają ze stali węglowej i ocynkowanej. Za trwałość rolek odpowiadają zabezpieczenia łożysk w pierścieniu sergera, dzięki którym rolki wolniej się zużywają. Długość rolek mieści się w zakresie od 150 mm do 650 mm, a ścianki rolek mają średnicę około 3,2 mm. Dostępne są rolki z różnymi systemami mocowań.

Rolki transportowe muszą być dostosowane do specyficznych warunków panujących w zakładzie produkcyjnym oraz rodzaju towarów, jakie będą przenosić. Rolki dopasowuje się do wielkości i ciężaru produktów, a kluczowym parametrem jest nośność, która definiuje maksymalną masę ładunków. Im cięższe towary, tym większą nośność powinny mieć rolki. Bardzo ważne jest także określenie odpowiedniej wysokości załadowczej, która powinna być dopasowana do przeznaczenia rolek.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło